Skip to main content

KORONA VİRÜS SALGINI HAKKINDA MÜNTESİPLERİMİZE DUYURUDUR

“Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ulü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün.
Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.”
Nisa Suresi 59. Ayeti Kerime

İbni Ömer Radiyallahu anh buyuruyor ki:
“Peygamberimiz sallallâhu aleyhi ve sellem çok soğuk veya yağmurlu gecelerde müezzine; (Hayya ale’s Salah / Haydi namaza) yerine (Es Salatu fi’r Rihal / Namaz evlerinizdedir) diye nida etmesini emrederdi. Ebu Davud

Malumunuz olduğu üzere devletimiz korona virüs ile mücadele gayesiyle hızlı ve ivedi olarak ülke çapında birçok tedbirler almıştır. Bu tedbirlerin gereği olarak bütün okullar, üniversiteler, kurslar, kreşler, uluslararası seminerler, geniş çaplı toplantı ve kongreler ertelenmiş birçok ülkeye seyahatler kapatılmış, uçuşlar durdurulmuştur. Bu hakimane tedbirlere mutabık hareket etmek hukuk-u amme ve kul hakkı itibari ile ciddi bir sorumluluk, hikmet, maslahat ve müdebbiriyetin gereğidir
Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada vakit namazlarının ve Cuma namazlarının cemaat halinde kılınmasına bir müddet (virüsün yayılması durana kadar) ara verildiği bildirilmiştir.

Moondiggy Dijital Ajans Pazarlama alanında Arama Motoru Optimizasyonu hem Web Site Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO Optimizasyonu Dijital Haber Portalı. Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Pazarlama alanında daha yenilikçi bir yaklaşımıyla hem Web Site Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi ile firmanıza yeni değerler kazandıracak. Google Ads ile daha fazla müşteri çekebilir ve Satışlarınızı arttırabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO ile organik olarak Google,Yandex ve Bing gibi Arama Motorlarında Organik olarak ziyaretçi kazanabilirsiniz. Moondiggy Dijital Ajans olarak hemen bizimle çalışın geleceğe sağlam adımlarla ilerleyelim.

Üstadımız, tevekkül esbabı bütün bütün reddetmek değildir der, esbaba teşebbüsü bir nevi fiili dua addeder.
Asıl musibetin ve muzır musibetin, dine gelen musibet olduğu, musibet-i diniyeden her vakit dergâh-ı İlahiyeye iltica edip feryat etmek gerektiğini bizlere ihtar eder.
Kâbe de tavafların durmasından, Efendimiz asm ı ziyaretlerin kalkmasına, cemaatle kılınan vakit ve cuma namazlarına ara verilmesine kadar Ümmeti Muhammed umumi bir musibete giriftar olmuştur. Bu musibetten çıkış yolumuzda fert ve toplum olarak dergâhı izzete yalvarıp iltica ederek Rahmeti celb etmekten geçmektedir.

Bu meyanda devletimizin aldığı tedbirlere riayeten umumi sohbet ve derslerimize İsmi Hakim e muvafık olarak tedbir amaçlı bir müddet ara verildiğini teessüf ederek sizlere bildiriyoruz.

Bu süre zarfında ders günlerimizdeki sohbetler canlı yayın olarak sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlanacaktır.


Bu süreci muazzez üstadımızın “Her bir adam eğer hanesinde dört-beş çoluk çocuğu bulunsa kendi hanesini bir küçük Medrese-i Nuriye’ye çevirsin.” ifadelerinde buyurduğu gibi ailemiz ile birlikte evlerimizi küçük bir medreseye çevirerek, evlerimizde Kuran ı Kerim, evradı ezkar, tesbihat ve Risale i Nur okumalarımızla geçirmeye gayret gösterelim.
Kadir-i Küll-i Şey, bir dakikada bulutlarla dolmuş cevv-i havayı süpürüp temizleyerek, semanın berrak yüzünde ziyadar güneşi gösterdiği gibi,
Bu zulümatlı ve rahmetsiz bulutları da izale edebilir. Onun rahmetinden bekleriz ki, bize pahalı satmasın.